• Program "Szkoła Promująca Zdrowie"

• „ Zdrowie – to nie tylko brak choroby,

lecz stan dobrego samopoczucia fizycznego,

psychicznego, społecznego i duchowego”

W programie ,,Szkoła Promująca Zdrowie” uczestniczymy od 13.06.2018 roku.

Nasza szkoła jest miejscem, w którym promowane są postawy prozdrowotne, proekologiczne oraz zasady zdrowego stylu życia, stanowiące ważny element programu nauczania i wychowania.

W naszej codziennej działalności dążymy do poprawy zdrowia i samopoczucia całej społeczności szkolnej poprzez zmianę zachowań zdrowotnych oraz tworzenie zdrowego środowiska fizycznego i społecznego. Uczymy, jak zdrowiej i lepiej żyć poprzez edukację zdrowotną, rozwój osobisty, społeczny i zawodowy. Uczestniczymy w wielu imprezach sportowych, konkursach, programach, projektach i kampaniach społecznych szerzących aktywny styl życia oraz idee Szkoły Promującej Zdrowie. Zachęcamy również innych w swoim otoczeniu, zwłaszcza rodziców do działań w zakresie promocji zdrowia.

Po trzech latach okresu przygotowawczego nasza szkoła otrzymała certyfikat krajowy :

Program Szkoła Promująca Zdrowie adresowany jest do całej społeczności szkolnej: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, pielęgniarka szkolna, pedagog, dyrektor.

Zachęcamy do wspólnego promowania zdrowia i dbania o swój dobrostan  psychofizyczny!

Zespół ds. Szkoły Promującej Zdrowie:

Beata Sierżant

Ola Rudnicka