• Informacje o szkole

• Szkoła Podstawowa w Kunowicach znajduje się w województwie lubuskim, 7 km od Słubic. Szkoła liczy 163 uczniów, w tym 22 dzieci w zerówce i punkcie przedszkolnym. W placówce zatrudnionych jest 28 nauczycieli (w tym dyrektor) i 4 pracowników obsługi.

Zatrudnieni nauczyciele w większości są nauczycielami dyplomowanymi z wyższym wykształceniem. Prawie wszyscy posiadają kwalifikacje do nauczania więcej, niż jednego przedmiotu dzięki ukończonym studiom podyplomowym i kursom kwalifikacyjnym: z zarządzania oświatą, historii, przyrody, informatyki, wychowania fizycznego, plastyki i muzyki, techniki, logopedii oraz oligofrenopedagogiki.
        Oprócz tego nauczyciel języka angielskiego i matematyki jest egzaminatorem OKE. Cała kadra ustawicznie doskonali swoje umiejętności na kursach i warsztatach.

Od 1 IX 2021 r. szkoła zajmuje nowoczesny, funkcjonalny budynek.  Od listopada 2014 roku dysponuje nowoczesną, pełnowymiarową salą gimnastyczną. Do szkoły uczęszczają w większości dzieci z Kunowic, ale także dowożone są autobusem szkolnym dzieci mieszkające w Nowych i Starych Biskupicach. Wszyscy uczniowie z obwodu realizują obowiązek szkolny.

Uczniowie mają do dyspozycji 8 sal lekcyjnych (w tym sala oddziału przedszkolnego, 2 pracownie komputerowe), boisko wielofunkcyjne, plac zabaw oraz pomieszczenie kuchenne, dzięki któremu dzieci mogą korzystać z obiadów w formie cateringu.
        Po zajęciach lekcyjnych uczniowie mają możliwość uczęszczania na różnorodne zajęcia dodatkowe.
        Dzieci z klas I-III, których oboje rodzice pracują oraz uczniowie dojeżdżający mają zapewnioną opiekę świetlicową po zajęciach do godziny 16:30.
        W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, który umila uczniom czas organizując liczne konkursy i quizy. Tradycją szkoły stało się obchodzenie wspólnej wigilii, Powitania Wiosny, Dnia Ziemi oraz oczywiście Andrzejek, Mikołajek, Walentynek.
        Szkoła bierze również udział w akcjach ogólnopolskich jak Sprzątanie Świata oraz gminnych jak Dzień Europy, Biegi Niepodległości i Golicka Mila.

Szkoła uczestniczy w licznych programach i projektach, takich jak:
        - Akademia Bezpiecznego Puchatka,
        - Owoce i warzywa w szkole,
        - Szklanka mleka,
        - Spójrz inaczej,
        - Bezpieczna szkoła,
        - Śniadanie daje moc,
        - Trzymaj formę,
        - Zachowaj trzeźwy umysł.

W dniu 16 IX 2016 r. szkole nadano imię - Kornela Makuszyńskiego.

W placówce panuje przyjazna, ciepła atmosfera. Mała liczba uczniów w klasach sprzyja efektywnej pracy, a każdy uczeń traktowany jest indywidualnie.