• We wrześniu 2020 podjęliśmy decyzję jako szkoła o włączeniu się w innowacyjny program edukacyjny SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji.
      SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Mając na uwadze  ów balans troszczymy się o dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.

Ideą projektu jest łączenie szkół, dla których zachowanie równowagi między światem cyfrowym i analogowym jest wartością oraz umożliwienie wymiany dobrych praktyk między szkołami i innymi instytucjami.

Poprzez udział w programie ,,Szkoła odpowiedzialna Cyfrowo” chcemy ponieść świadomość uczniów, rodziców i nauczycieli o bezpiecznym i higienicznym korzystaniu z technologii informacyjno-komunikacyjnych, poszerzać szkolną profilaktykę e-uzależnień, położyć nacisk na wspieranie i budowanie dobrych relacji jako realną alternatywę dla świata cyfrowego.

Wzięliśmy udział w Kampanii ,,Idą święta – nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj”- grudzień 2021.

Projekt “Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa określone przez MEiN na rok szkolny 2023/2024, tj. pkt.8.

Ciekawe warsztaty o uzależnieniach cyfrowych poprowadził w klasie IV dr Maciej Dębski - założyciel i prezes Fundacji Dbam o mój zasięg , która realizuje w wielu polskich szkołach program Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo - czerwiec 2021.

Tydzień dbania o relacje -  25.10.2022- 29.10.2022
      Dzień pierwszy : Starszy czyta młodszym
      Dzień drugi – Słoik dobrego słowa
      Dzień trzeci - przerwa na Belgijkę
      Dzień czwarty – tablica miłego słowa
      Dzień piąty – Zgadnij kto to? Zdjęcia z dzieciństwa

Zapraszamy wszystkich rodziców i nauczycieli  na ostatni webinar w tym roku, organizowany przez Fundację Dbam o mój zasięg, który odbędzie się 27 listopada 2023 (poniedziałek) o godzinie 19:00 do 20:30 na platformie ClickMeeting.
      Temat: Co z tym zdrowiem psychicznym młodych cyfrowych?

Przy zimowej herbatce i torciku 🥮 🫖 w gabinecie Dyrektora miło dziś upłynęła długa przerwa dla Irenki - klasa 3, Kornelii - klasa 4 oraz Julii - klasa 7. Dziewczyny wykonały piękne rysunki na kamieniach i tym samym wygrały konkurs🥇 który odbył się w naszej szkole ( Tydzien dbania o relacje).Dzisiaj odebrały swoją nagrodę a także zadbały o relacje z Dyrektorem A. Kokocińskim 🤩