• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ŚWIETLICZAKI NA TROPIE ... KOLORÓW ŚWIATA

• Rozpoczęcie projektu edukacyjnego "Świetliczaki na tropie... Kolorów świata".

Moduł I: NIEBIESKIE - EUROPA projektu edukacyjnego "Świetliczaki na tropie... Kolorów świata"
            Kraj Andersena i klocków Lego - Dania - ciekawostki o kraju. Zapoznanie z wybranymi baśniami Hansa Christiana Andersena – plastyczne inspiracje według pomysłu dzieci. Świetlicowy konkurs na najciekawszą budowlę (z klocków dostępnych w świetlicy).

Moduł I: NIEBIESKI - EUROPA projektu edukacyjnego "Świetliczaki na tropie... Kolorów świata"

Europejskie powitania – stworzenie minisłowniczka różnych form powitalnych z wybranych 30 krajów europejskich.

Moduł II: ŻÓŁTY - AZJA projektu edukacyjnego "Świetliczaki na tropie... Kolorów świata"
            Smok chiński - wprowadzenie do tematu - symbolika smoka w kulturze chińskiej. Wykonanie w kilku grupach smoków.

Moduł II: ŻÓŁTY - AZJA projektu edukacyjnego "Świetliczaki na tropie... Kolorów świata"

Tradycyjne parzenie herbaty– zapoznanie z historią herbaty i metodami jej przyrządzania. Wykonanie prac plastycznych, których punktem wyjścia będzie zabarwienie kartki (kleks) esencją herbacianą, a następnie z powstałej przypadkowej plamy stworzenie ilustracji przez dorysowanie elementów inną techniką.

Moduł III: CZARNY - AFRYKA. Madagaskar - gatunki fauny i flory występujące tylko na Madagaskarze - album obrazkowy z krótkimi opisami.

Moduł III: CZARNY - AFRYKA. Śladami Stasia i Nel – spotkanie ze słoniem afrykańskim – ciekawostki dotyczące zwierzęcia. Wykonanie pracy plastycznej – wyklejanka z szarych gazet.

Moduł IV - CZERWONYM - AMERYKA. Wspólnie wyszukiwali na mapie Amerykę Północną, a następnie Meksyk. "PINIATA" - wysłuchanie historii powstania pianiaty. Wykonanie piniaty z papieru i wypełnienie jej łakociami 🍬🍭🪅

"Świetliczaki na tropie... Kolorów świata" Moduł IV - CZERWONY - AMERYKA. "Fabryka snów” – z wizytą w Hollywood – świetlicowa zabawa fabularyzowana. Wykonanie przez dzieci Alei Gwiazd ⭐⭐⭐⭐

"Świetliczaki na tropie... kolorów świata" Moduł V - ZIELONY - AUSTRALIA I OCEANIA "Aborygeni" – rdzenna ludność Australii – tradycje i zwyczaje. Wykonanie tekturowego bumerangu pomalowanego techniką kropkowaną z nawiązaniem do symboli aborygeńskich.

Moduł V: ZIELONY – AUSTRALIA I OCEANIA

Wielka Rafa Koralowa – wprowadzenie do tematu, prezentacja multimedialna. Wykonanie prac plastycznych „Podwodny Świat” (technika mieszana).

Moduł VI: KOLOROWY – ŚWIAT

Proszę Państwa oto miś… – zapoznanie z różnymi gatunkami niedźwiedzi żyjącymi na wszystkich kontynentach świata, wykonanie planszy prezentującej różne gatunki niedźwiedzi, zapoznanie z utworami literackimi o „misiach”.

Moduł VI: KOLOROWY - ŚWIAT

Flagi świata – gra „Memory – flagi świata” – wykonanie gry pamięciowej złożonej z 20 par kart z wybranymi przez dzieci flagami ze wszystkich kontynentów.